444 1 687
 

MOTUS DÖKÜM

Küresel grafitli dökme demirin mekanik özellikleri oldukça iyidir. Korozyona karşı dayanımı fazladır. Talaşlı imalatta kullanımı kolaydır. Küresel grafitli dökme demir çok yerde gri dökme demir, dökme çelik ve demir olmayan metal alaşımlarının yerine kullanılmaktadır. Küresel grafitli dökme demirler; “nodular cast iron, ductile iron, fonte sphreroidale graphit, kufelgrapfit gusseisen, spheregus” isimleri ile birçok ülkede tanınır.


Küresel grafitli dökme demirlerin kullanıldıkları yerlerMadencilik ve Metalurji: Kırıcı gövdeleri, konveyör dirsekleri, pospa gövdeleri, alüminyum ve kurşun ergitme potaları, curuf potaları, pres makineleri, kalıplama dereceleri, sıcak hadde merdaneleri.


Makine imalatı: Hidrolik presler, silindirler, dövme presleri kafa ve silindirleri, krank presleri dişlileri, eğme makinaları çerçeveleri, akslar, çeşitli dişliler.


Ziraat: Traktör parçaları, ön tekerlek çatalları,trasmisyon kutuları, pedallar.


İnşaat: Kreyn parçaları, beton karıştırıcı parçaları, yol inşaatı makineleri.


Kimya: Kurutma silindirleri, valfler, pompalar, plastik ekstrüzyon silindirleri, plastik karıştırıcılar, rafineri valfleri.


Ulaştırma: Uçak konstrüksiyonu, diferansiyel dişli kutusu, volanlar, dişli kutuları, dişli selektör çatalları, tekerlek kalıpları.


Güç: Kompresör gövde ve kafaları, gaz türbini kompresör kutuları Kontrol halkaları, su türbinleri dökme parçaları, brülör gövdeleri, sıcağa dayanıklı fırın parçaları.


İŞ MAKİNASI
KAZICI VE KORUYUCU
PARÇALARI

Üretim hattımızda 550 farklı parça üretiyoruz. Bu üretimin önemli kısmını çesitli iş makinalarına orijinal ekipman üreticisi olarak yapıyoruz.

KRANK MİLİ
ÜRETİMİ

Binek Araç Grubu
Hafif Ticari Grubu
Kamyon Otobüs Grubu
İş Makinesi Grubu

ÖZEL ÜRETİMLER

Demiryolu Ekipmanları
Beton Pompa Aksamı
Kırıcı Ekipmanları
Çelik Döküm Ürünler